Czasy się zmieniają, a my zmieniamy się wraz z nimi

- Owidiusz

Czas płynie nieubłaganie, niczym górski potok, a my z wiekiem dostrzegamy tylko, że nurt jest coraz bardziej rwący. Prawdopodobnie jak w życiu każdego, kto miał okazję doświadczyć dawnego Segga, tak i w samym Minecraft oraz w ekipie pracującej nad reinkarnacją Seggelina wiele się zmieniło. Uzbrojeni w doświadczenie i nowe możliwości wynikające bezpośrednio z większej funkcjonalności samej gry oraz z całą masą pomysłów, których wykonanie było nierealne w już odległych czasach funkcjonowania serwera, chcemy zaproponować Wam zupełnie odmienionego Seggelin.Jednak z dawną duszą, której wspomnienie każdego ze starych wyjadaczy złapie za serce!

Tym wpisem chciałbym powitać każdego nowego przybysza świata Seggelin oraz starych znajomych, którzy w przypływie nostalgii trafili pod naszą strzechę. Czujcie się jak u siebie! Mamy nadzieję, że będziecie się bawić tak samo dobrze, jak my, kiedy w pocie czoła pracowaliśmy, aby odkurzyć ten projekt i nieco go unowocześnić. Wiemy, że poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko. Przez lata nieobecności krążyły legendy o niesamowitych wspomnieniach i magii społeczności jaka wyrosła dookoła Segga. Od początku przyświecał nam cel przywrócenia tego nostalgicznego doświadczenia w jak najwierniejszym kształcie, jednak w rozwijającym się dynamicznie świecie gamingu proponujemy znaczną zmianę nie tylko względem tego, czego można było doświadczyć na samym Seggelinie, lecz wręcz chcemy Wam zaproponować Minecraft w nowej formule.Uwzględniając oczywiściestare i lubiane mechaniki serwera, które odznaczały się nowatorstwem już w czasie swojego powstania, a nadal pozostają powiewem świeżości w monotonnej scenie rozgrywki wieloosobowej Minecraft.

W następnych wpisach poznacie kulisy prac, które stopniowo postępują od listopada 2019 roku kiedy utworzyliśmy działającą po dziś dzień ekipę. Mamy nadzieję, że rychło uda się nam spotkać już w gotowym projekcie, lecz w tak zwanym międzyczasie musicie uzbroić się w cierpliwość. Obiecuję jednak, że nie pożałujecie, gdyż chcemy zapewnić każdemu, również temu który wcześniej Seggelina nie doświadczył, niezapomniane wrażenia. Trzymajcie się ciepło i do usłyszenia!